K čemu je dobré zpívání manter a kde se vzalo?

08.12.2021

Mantry jsou tisíce let staré texty psané v historických jazycích. V případě kunaliní jógy to bývá sanskrt nebo gurmukhi a kundaliní jóga zde vlastně používá metodu dalších jóg - naad jógy či laya jógy.

Jsou to speciálně poskládaná slova a sloky, jejichž zvuk rozvibrovává určité meridiánové body v našich ústech a tím mění chemismus našeho mozku. Díky tomu lze měnit naše vědomí a tím i stav mysli, osobnost a schopnost autenticky tvořit. Dopad té které mantry na tvé čakry a psýché je předpověditelný, zamýšlený a cílený. Můžeš zpívat mantry proti negativitě, mantry proti smutku, mantry pro odstranění překážek... Každý stav mysli, každá emoce (která není ničím jiným než důsledkem našich myšlenek), má totiž nějakou vibrační frekvenci.

Zvuk je tedy forma energie s různou vibrací. Čím vibrujeme, tím se stáváme. Vibrováním určité kombinace zvuků se nalaďujeme na určitou úroveň vědomí a určitou úroveň inteligence. To, co k tobě potom přichází zvenku, odpovídá tvé vlastní vibraci.

Proto každým slovem tvoříme, nejen tím vyřčeným, ale i tím myšleným. Praxe zpěvu manter v kunadliní józe je určitě nejen tím nejzajímavějším překvapením pro mnohé praktikující (když zjistí, jak přirozené a uvolňující to je), ale hlavně to velmi jednoduše pomáhá směřovat mysl na vyšší energetické úrovně těla a udržení kundaliní energie tamtéž. Zvýšení naší vibrace nám umožňuje zažít splynutí s nejvyšší vibrací, kterou je původní kreativní síla vesmíru, díky čemuž se člově stává spokojenějším a šťastnějším.

Mantra je semínko pro změnu nejhlubšího podvědomí.

© 2021 Linda Blättler. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!