O mně

A ještě něco víc..

Jak Yogi Bhajan zdůrazňoval, kundalini jóga je pro "normální" pracující, podnikající, tvořící, studující či jinak se realizující lidi. Pomáhá jim v tom! To je to, co se mi na ní líbí. Pomohla mi usadit se pevněji sama v sobě a nenutila mě, aby se ze mě stala "pouze" jogínka. Ve svém civilním životě realizuji své pracovní poslání a to se týká hlavně ochrany přírody a udržitelného životního stylu, překladů (také ideálně souvisejících s jedním či druhým), tvorby přírodních zahrad a průvodcování (např. na hradě Švihov). Mám vystudované humanitní vědy (Bc.) a management neziskového sektoru (Mgr.) a všechna tahle témata (lidská psychologie a historie, člověk a prostředí, člověk a příroda...) mě zajímají. I když si vážím formálního západního vzdělávání, musím říct, že "nejlepší" filozofický a spirituální výklad života a jeho smyslu nacházím právě ve východním učení, které ke mě přišlo skrz kundalini jógu. Na druhé straně často zjišťuji, že jak západní, tak východní vědy říkají to samé a právě tohle propojování a doplňování mě baví!

Jmenuji se Linda Blättler, moje spirituální jméno je Jagprem Kaur. Kundaliní jógu cvičím už 12 let a byla to láska na první pohled, která stále trvá a zraje. Certifikát učitelky kundaliní jógy mám od května 2015, kurz jsem dělala v Mnichově. 

Jóga si ke mně hledala cestu relativně dlouho, ale - jak už to tak bývá - zapadla krásně do mého celoživotního zájmu o zdravou výživu, výchovu, psychologii, filosofii, ekologii a jakékoliv vědy, které člověka osvobozují a činí ho šťastnějším. Přidala mi k tomu velmi vitální uchopení spirituality. Východní filosofie mě zajímala vždy (Osha jsem četla už v roce 1995) a díky kundaliní józe jsem mohla zažívat její pravdivost v reálném světě tady a teď. 

Aby to nebylo celé o mně, tady se můžeš podívat, co moje hodiny přinášejí účastníkům. 

Jsem otevřená světu, ve kterém jsem i dost pobývala a dodnes v něm čerpám jak inspiraci, tak zdroje. Jsem zvyklá mluvit s lidmi z nejrůznějších kultur, což mě obohacuje. Nejvíc jsem si oblíbila irský a obecně anglosaský humor, který mi moc sedne. 

Mojí celoživotní profesí, které se věnuji někdy více, někdy méně, je průvodcování. Přijde mi, že i lekce jógy, které se snažím připravovat zajímavě, informativně (a podávat s humorem), jsou takovou cestou, na které provádím. Sama jsem si prošla ne úplně ideálním dětstvím, dramatickými vztahy, nevalným vztahem ke svému tělu, zmateností ohledně smyslu života, důsledky nesmyslných sebe-přesvědčení a předprogramování z rodiny, závislostmi na všem možném, pocity oběti, pocity marnosti ze světa, nesčetnými jakoby-nezdary... asi úplně vším, co nechceš - a tak to, co v hodinách učím, znám z obou stran, z té "před jógou" a "při józe". 

Na cestu práce na sobě mě před třicítkou vykoplo to, když se věci nedařily tak, jak jsem si představovala. Pochopila jsem, že musím jít hledat řešení dovnitř. Po různých metodách a aktivitách mě to nakonec dovedlo ke kundaliní józe, jejíž učení a moudrost je tak komplexní a neuvěřitelně funkční, že nemám potřebu hledat dál. Jen se rozvíjet právě v ní. Kundaliní jóga má tu moc probudit v nás vztah s naší vnitřní moudrostí (Ong namo guru dev namo), s naším vnitřním učitelem, s naším vnitřním vedením. Nebudu se tvářit, že znám odpovědi na všechny tvoje otázky, ale pomohu ti nevzdat to a spojit se se svým vnitřním učitelem, s božskou krativní silou v sobě. 

Za výhodu považuju, že jsem kundaliní jógu nejdřív několik let cvičila, aniž bych znala její teorii. Když jsem se začala zabývat teorií, mohla jsem vlastně už jen souhlasně kývat hlavou, protože ty předpovězené změny proběhly... 

Cvičení ve skupině posouvá i mě samotnou, jsem za to nesmírně vděčná. A jsem poctěná, že můžu předávat dál vědění "humanologie", vědy o člověku, při kundaliní józe a tím přispívat k osvobozování nás všech k životu, ve kterém máme na výběr, a rozhodujeme se vědomě - k životu,  ve kterém zkrátka naše kundaliní proudí. Sat nam. 

Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI - S ČÍM MI KUNDALINÍ JÓGA POMÁHÁ?

  • prožívat vědomě a bez paniky zásadní milníky a změny v životě, včetně těch smutnějších, a spatřovat i v nich řád a moudrost a vnímat jedinečnost uvědomění, které se s nimi pojí. 
  • díky zvýšenému vědomí sebe sama a svých motivací mohu věci jednodušeji pouštět než kdysi. Většina cílů se dá dosáhnout i jinak, jsou-li překážky moc velké či chybí-li něčí spolupráce. Některé motivace mohou být kompenzační a v tom případě nemá cenu cíl vůbec následovat. Díky tomu se mi do života dostalo více plynutí, spočinutí, přijetí a vnitřního míru
  • vnímat vlastní odpovědnost za to, co se mi děje a neobviňovat jiné. Předchází ji získání možnosti volby, nejednám jako automat. 
  • nesoudit lidi a pociťovat pokoru vůči každému v každém jeho životním okamžiku; kundaliní jóga nevede k duchovní nadřazenosti. Naopak, čím víc se toho učím, tím víc vidím, kolik toho ještě nevím.
  • odstraňovat z života věci a situace, které "brzdí" mou energii - zmizí zbytečné točení se v kruhu
  • potkávat ty pravé informace a lidi, kteří jsou odpovědí na moje otázky a vedou dále ke štěstí a seberozvoji 
  • přirozené vnímání toho, že vše má dvě stránky, když to opravdu chceme hodnotit. Vede to k lásce a k lidem a také k sobě samé. 
  • tělo se mi stalo důležitým zdrojem informací, úplně jsem změnila svůj vztah k němu. Vnímám ho více zevnitř a zjišťuji, že to je to nejdůležitější. Harmonie těla, duše a mysli je opravdu moc hezký stav, do kterého se pořád ráda vracím jako domů.
  • Na tělesné úrovni se mi zlepšil metabolismus, trávení a vše, co s tím souvisí. Zmizel PMS. Tělo se cítí silné a schopné podpořit mě v tom, co chci v životě dělat. 


Moje kvalifikace související s jógou

Jaro 2023 účastním se amerického kurzu kundaliní jógy proti závislostem pod www.superhealth.com 

Únor 2022 Terapeutická kundaliní jóga - jednodení online seminář (https://terapeutickajoga.wordpress.com/)

Říjen 2018 White Tantra Yoga - Frankurt/Main - jednodenní seminář

Květen 2016 Sat Nam Rasayan - metoda léčení Kundaliní jógou - Basel, učitel Guru Dev Singh Khalsa

Leden 2014 - květen 2015 Učitelský kurz Kundaliní jógy v Mnichově, organizovaný Kundalini Yoga Bayern

2012-2013 vícedenní semináře podle Osha mj. na téma čaker (1.-5.) se Sugandho Prem, primární terapie se Svarup a Premhartou.


© 2021 Linda Blättler. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!