Mgr. Linda Blättler

A ještě něco víc..

Yogi Bhajan zdůrazňoval, že kundalini jóga je pro "normální" pracující či studující či jakkoliv se realizující lidi. Pomáhá jim v tom! To je to, co se mi na ní líbí. Pomohla mi usadit se pevněji sama v sobě a nenutila mě, aby se ze mě stala "pouze" jogínka. A tak to může být i pro tebe. Je to metoda, jak se vědomě posouvat ve své práci a třeba nevyhořet. 

Ve svém civilním životě tak realizuji své pracovní poslání, které hlavně ochrany životního prostředí, udržitelného životního stylu, překladů (ideálně souvisejících s jedním či druhým), tvorby přírodních zahrad a příležitostného průvodcování zahraničních turistů. 

Kundaliní jóga mě dennodenně provází od dubna 2011, seznámení proběhlo ve Španělsku na jedné permakulturní farmě a bylo vlastně logickým důsledkem mého zájmu o energetickou práci a východní filozofii, který mě provázel od nepaměti. Ve složitém období mi v podstatě ze dne na den dala emoční stabilitu, vnitřní prostor klidu a pocit smyslu. Přes dva roky jsem ji cvičila, aniž bych znala teorii. To, že je hluboce transformační, jsem prožívala pořád. Na jedné straně je vysoce duchovní, dává mi pocit jednotnosti celé mojí bytosti odshora až dolů (ve smyslu čakrovém) a napojení na božskou kreativní sílu, na druhou stranu mi pomáhá, aby se mi dařilo v hmotném světě, a je velmi praktická.

Chtěla jsem se dál vzdělávat a tak jsem v roce 2014-15 absolvovovala učitelský kurz kundaliní jógy v Mnichově a utvrdila se v tom, že tohle je něco, co mi nejen dává hluboký smysl, ale i mě to nestkutečně baví, vždy znova překvapí svou účinností a navíc - cvičení ve skupině má další dimenzi, kterou bych přirovnala ke kvantovému skoku... Zážitek sjednocení ženské a mužské stránky při jedné z ranních sadhan nezapomenu nikdy. Ta blaženost! 

Na kundaliní józe mě strašně baví její pestrost - každá kriya (sestava) může být úplně jiná, jak tématicky, tak energeticky a díky tomu mi umožňuje pracovat na různých věcech a neustrnout nebo se (i fyzicky) nezačít nudit. Seznámení se s mantrami a prožitek jejich zpěvu je částečným návratem domů a částečně je to prožitek božské jednoty v chrámu mého těla. Moc mě baví i to, že jsou mantry v sanskrtu či jazyce gurmukhi a to obhohacuje moje přemýšlení o významu slov. Meditace kundaliní jógy mě fascinují svou nápaditostí a efektivností, kdy během pár minut skutečně prožívám očištění a změnu stavu mysli. Pranajámy v kundaliní józe jsou pro mě léky bez vedlejších účinků, které vědomě používám a vybírám podle toho, co chci léčit. Nejkrásnější, co mi kundaliní jóga dala, je vztah k dechu, jeho neustálé uvědomování si a práce s ním - a jeho přesah do božského. 

Díky kundaliní józe se mi ze života stala pestrá zahrada (i v reálu :-) se spoustou plodů k vyživení se, prostorem pro žasnutí nad genialitou a krásou stvoření, místem pro život dalších bytostí v jejich potřebách a místem pro smysluplnou a kontinuální práci. 

Tady se můžeš podívat, co moje hodiny přinášejí účastníkům a účastnicím.    


Moje kvalifikace související s kundaliní jógou

Jaro 2023 účastním se amerického kurzu kundaliní jógy proti závislostem pod www.superhealth.com 

Únor 2022 Terapeutická kundaliní jóga - jednodení online seminář (https://terapeutickajoga.wordpress.com/)

Říjen 2018 White Tantra Yoga - Frankurt/Main - jednodenní seminář

Květen 2016 Sat Nam Rasayan - metoda léčení Kundaliní jógou - Basel, učitel Guru Dev Singh Khalsa

Leden 2014 - květen 2015 Učitelský kurz Kundaliní jógy v Mnichově, organizovaný Kundalini Yoga Bayern

2012-2013 vícedenní semináře podle Osha mj. na téma čaker (1.-5.) se Sugandho Prem, primární terapie se Svarup a Premhartou.


© 2021 Linda Blättler. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!