Zpětná vazba

Pro inspiraci od účastnic mých lekcí KJ v Klatovech

...Už dlouho se odhodlávam napsat celkově, co mi jóga dává, Dřív jsem mívala takové, nevím jak to popsat..dny kdy bylo úplně všechno špatně a já měla celý den vztek na všechny a na všechno aniž bych vlastně vůbec věděla proč..co si budem povídat dny na prd jsou občas i teď ale žádné drama.. občas mám pocit, že to nezvládám nebo tak, ale nehroutim se z toho, nemám pocit potřeby křičet nebo brečet dokud mě nebude dostatečně bolet hlava či ideálně do bezvědomí.. teď když to tak píšu, říkám si, jak jsem takhle mohla existovat. A musím říct, že mi tyhle výlevy absolutně nechybí..a nějaká sebeláska, to bylo něco nedosažitelného a nemyslitelného.. podívat se na sebe do zrcadla a říct si mám se ráda a celkově pozitivní přístup k sebe sama, jako " jo to se ti povedlo/ jsi šikovná/dobrá" nebo "kup si to/užívej/ relaxuj/ pečuj o sebe, protože si to zasloužíš"... A v neposlední řadě se to projevuje i v partnerském vztahu, občas vidím jak svou drahou polovičku pozitivně ovlivňuji, aniž by v tom byl záměr a o dětech ani nemluvě.. A je toho mnohem víc, ale nedokážu to úplně popsat.. Mám pocit, že pomalu docházím sama k sobě. Navíc se mi spousta věcí plní, ať už materiálně tak i třeba co se týče vztahů.,..Takových zázračných splněných přání je bezpočet.. co se těch vztahů týče, těžko říct jestli jde o splněná přání nebo o mou vnitřní tranformaci a energii, jakou na ostatní teď působím - ono ne nadarmo se říká "když chceš změnit svět, musíš začít u sebe". (TN, 2024)"Od doby, kdy jsem začala chodit na hodiny kundalini jógy se můj život se podstatně uklidnil a postupně se mi mění jak žebříček hodnot, tak způsob žití.
Cítím, jak kundaliní jóga bystří mé vnímání a vše, co mi dříve připadalo složité a neřešitelné (ať už vztahy, rodinná situace, práce ...) je najednou krystalicky čisté, lehčí a jednoduché.
Pod Lindy vedením lekce vyloženě prožívám každým kouskem svého fyzického těla, mysl se absolutně uklidní, během cvičení a při relaxacich a meditacích si dovolím dostat se do sfér, kde bych dříve měla strach být, nebo bych se tam vůbec nedokázala dost jen díky sama sobě." (P.W., březen 2023) 


Objevení kundalini jógy

Potkaly jsme se na svatbě kamarádky dcery a ani takové setkání není náhoda.. Zkusila jsem na její doporučení docházet na hodiny kundaliní jógy, musím přiznat, že jsem v té době nebyla zcela fyzicky ani psychicky v dobre kondici.. Dochazela jsem trpělivě tyden co tyden, některé ásány se mému tělu nejak nezamlouvaly, ani mysl se nedokázala uklidnit. Ale po třech měsících se něco stalo.. pomalu jsem se začala "uklidňovat", měla jsem totiž vzdy pocit, ze toho musim hodne zvladnout - a kolo se roztacelo vic a vic. Došlo i na užívání antidepresiv, nebylo možné spat, cely den vydrzet fungovat. Začala jsem cvicit a meditovat nejen na hodinách jógy, i doma. Dávat si vic prostoru pro odpocinek. Na hodinách uz mysl nehrála prim, dokonce i u relaxace přinášela pocity uvolnění. Jak přibývalo cviceni, ubývalo prášků proti depresi, az jsem si uvědomila, ze je vlastne 10 dni neuzivam. Spaní i usinani se srovnalo, což je pro telo velmi důležité, protože jen odpocinuté telo vydrží celý den fungovat! Po psychické stránce jsem odolnější, lépe se vyrovnávám s napjatymi situacemi, vse lépe zvladam bez pocitu, ze nesplnim úkoly, ktere si zadavam (a některé již ani nezadavam - ztratila jsem chut ztrácet cas věcmi, které mi nepřináší radost). Ptám se svého těla a cvicim podle nálady a momentálního nastavení. Tělo je pružné a spokojené a duše též .Kdyz přijdou složité výzvy, tusim,ze je zvladnu, Lindě velké díky."  (B. T., únor 2023, Klatovy)


"Kundaliní jóga je cvičení, které jsem si v duchu přála potkat a ono se to stalo. Působí na moje emoce, tělo, hormony, vztahy....asi v podstatě na všechno. Díky této józe jsem našla jiný rozměr chápání, vnímání, cítění svého těla i sama sebe. Moc ti děkuji za úžasné vedení."


"Neuvěřitelně mi pomáhá z duševního hlediska. Poznávání a také spojení sama se sebou. Občas mám pocit, že to podstatná věc, která mi pomáhá nezbláznil se 😅😂" 


"Já se vlasně o tvé józe dozvěděla náhodou😊už minimálně 2 roky jsem řešila svůj mentruační cyklus a jelikož jsem neměla tušení s čím kundalini joga pracuje, okamžitě jsem se nadchla proto dělat něco novėho, aniž bych tušila, že to je správný krok k rovnováze hormonálního systému. Začala jsem být mnohem víc citlivější, empatická až je to občas na závadu😄. Někdy mě napadá, jestli ti, co nic necítí a své tělo neposlouchají, to nemají jednodušší🙉 Těším se upřímně na každou tvojí hodinu." 


"Téměř vždy mě tak nějak dobře vyladí 😍" 

© 2021 Linda Blättler. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!